websitedesign4u.ir websitedesign4u.ir websitedesign4u.ir websitedesign4u.ir websitedesign4u.ir websitedesign4u.ir websitedesign4u.ir websitedesign4u.ir websitedesign4u.ir websitedesign4u.ir


سیستم های مدیریت محتوا:

سیستم مدیریت محتوا(Content Management System و به اختصار: CMS)که بعضا به آن نرم افزار مدیریت وب سایت نیز می گویند، برنامه‌ای است که با بهره‌گیری از بانک اطلاعاتی امکان ویرایش، انتشار، و مدیریت داده‌ها را فراهم می‌کند.
استفاده از سیستم مدیریت محتوا برای وب سایت هایی که باید در بازه های زمانی خاصی به روز شوند مانند وب سایت شرکت ها و سازمان ها، امری اجتناب ناپذیر است زیرا باعث کاهش چشمگیری در هزینه های نگهداری وب سایت می شود. ضمن اینکه بازدهی وب سایت هایی که از سیستم مدیریت محتوا برای مدیریت اطلاعات خود استفاده می کنند، به مراتب بالاتر از سایت های استاتیک بوده و موجب افزایش درآمد شرکت ها و سازمان ها می شوند.
در مورد cms نیز یک برنامه نرم افزاری روی سرور می باشد که به مدیر سایت اجازه می‌دهد بدون انکه دانش فنی جهت برنامه نویسی داشته باشد، محتوای سایت را تغییر دهد.
در سیستمهای مدیریت محتوا چارچوب سایت نصب میگردد و سپس ظاهر سایت نیز توسط برنامه نویس طراحی و روی سایت نصب می‌شود. سپس کاربر میتوانید به راحتی صفحات دیگری را به آن اضافه یا ویرایش کند و حتی تغییراتی ظاهری را نیز بوجود آورد.
سایتهایی که بر پایه سیستم مدیریت محتوا هستند، وبسایتهایی پویا هستند که توسط طراحان حرفه ای طراحی می شوند.
از مزایای سیستمهای مدیریت محتوا میتوان گفت که سایتهایی جامع و از لحاظ امنیتی دائما به روز میشوند و از این لحاظ بسیار قوی می باشند و همچنین از لحاظ سئو بسیار خوب طراحی شده و با توجه به پلاگین هایی که برای این سیستمها بوجود آمده به راحتی میتوانید در مدت کوتاهی سایت

خود را در بالاترین رتبه های موتور های جستجو ببینید.
در ادامه بعضی از این سیستمهای مدیریت محتوای معروف و پرکاربرد را معرفی میکنیم.

بدون پیام »

بدون پیام.